Współrzędne w Mapach Google: 42.556599, 1.533925
Kod pocztowy: AD400
Liczba ludności: 4.281 (6% populacji Andory)

Ordino to jedna z górskich parafii o wspaniałej naturze, położona w dolinie rzeki Valira. Ordino znajduje się na wysokości 1,298 m npm i ma łączną powierzchnię 89 km².

Główną wioską parafii jest Ordino . Inne małe wioski w parafii to Sornàs, Ansalonga, La Cortinada, Llorts, El Serrat, Segudet, Arans i Les Salines.

Sam Ordino jest uważany za jedną z najpiękniejszych wiosek w Andorze, ze strefą spacerową i wieloma barami i restauracjami.

W hrabstwie znajduje się duże centrum sportowe, a jedna część ośrodka narciarskiego Vallnord – Arcalis  – znajduje się w parafii Ordino. Stacja narciarska Arcalis , posiada piki do 2.625m jest zwykle pierwszym miejscem śniegiem . Często pozostaje otwarty, gdy pozostałe stacje narciarskie w Andorze są zamknięte i kończą sezon narciarski. W Ordino znajduje się Park Przyrody Sorteny o powierzchni 1.080 ha , zjawisko botaniczne z ponad 800 gatunkami kwiatów i roślin, niektóre unikatowe w Pirenejach. Ordino ma 3 szkoły, każda z innym systemem edukacji (francuski, hiszpański i Andora). Atrakcje Ordino: – Rzeźby skalne – Kościół Sant Martí – Kopalnie żelaza

– Sorteny National Park
– Kościół Sant Corneli
– Kościół Sant Cebrià
– Narodowe Audytorium Muzyczne Andory

Ordino , bardzo popularnym wśród obcokrajowców, można znaleźć mieszaną ofertę nieruchomości , od kompaktowych apartamentów narciarskich po luksusowe domki na sprzedaż. Wioski Ordino i La Cortinada są głównymi dzielnicami mieszkalnymi.

System podatkowy i imigracyjny w Andorze
 oferuje szereg korzyści dla lokalnych firm z Andory, a także oferuje atrakcyjne ustawienia dla obcokrajowców, którzy zamieszkują w Andorze .