Współrzędne Google Maps: 42.536702, 1.583092
kod pocztowy: AD200
ludność: 10675 (15% ludności Andory) wsi Encamp znajduje się na poziomie ok. 1300 m npm, a do centrum miasta Andora zajmuje zaledwie 5 minut . Ma powierzchnię 74 kilometrów kwadratowych. Parafia jest podzielona na dwa sektory,

Pas de la Casa i Encamp . Wioska narciarska Pas de la Casa  stanowi część parafii Encamp, jest punktem wejścia do Andory z Francji. Pas de la Casa oferuje wszystkie udogodnienia. Tutaj można znaleźć wiele sklepów, które również znajdują się w

Encamp otoczony jest piękną przyrodą i znajduje się zaledwie kilka minut od centrum Andory . W Encamp można znaleźć kilka supermarketów, centrum sportowe, które oferuje szeroki zakres działań, restauracje, sklepy specjalizujące się w sporcie (narciarstwo, góry …) i muzea.

W Encamp odbywają się szkoły w Andorze, francuskim i hiszpańskim systemie edukacji.

Na obrzeżach Encamp znajduje się słynna Rádio Andora budynek, który został założony w 1939 roku, a muzyka była emitowana we Francji i Afryce Północnej podczas wojny o neutralny teren Andory. Przekaz został przerwany w 1981 r., Ale budynek jest nadal zachowany jako zabytek.

Encamp (Funicamp), Grau Roig i Pas de la Casa to trzy punkty początkowe kolei linowej do ośrodka narciarskiego Grandvalira , największego w Pirenejach, z ponad 210 kilometrami stoków narciarskich. Grandvalira ma w sumie 118 torów, 64 wyciągów narciarskich i armatek śnieżnych 1013, które zapewniają idealne warunki śniegowe przez cały sezon zimowy. „Funicamp”  kolejka linowa zabierze cię do 2500 m w 20 minut.

Punkty orientacyjne:

– Museu de l’Automòbil
– Església de Sant Roma de les Bons
– Església of Sant Miquel de la Mosquera
– Església Santa Eulalia d’Encamp
– Conjunt Històric de les bons
– Església of Sant Romà de Vila
– Església de Sant Marc i Santa Maria
– Moli del Guillem
– Funicamp
– Vall del Madriu
– Ràdio Andorra

Encamp  oferuje mieszane warianty nieruchomości do kupna i wynajęcia , od studiów i  apartamentów po domki narciarskie.  Nieruchomości mieszkalne zajmowane są głównie przez mieszkańców pracujących w Andorze i Escaldes – Engordany . Oferty PRIME PROPERTIES

apartamenty do wynajęcia i sprzedaży w Encamp i okolicach.

Generalnie wille i domy jednorodzinne mieszczą się w wyższym przedziale cenowym, ale istnieją pewne starożytne budowle (głównie apartamenty), które mogą oferować interesujące możliwości.

Centrum Andory znajduje się zaledwie kilka minut jazdy samochodem i dlatego Encamp może być interesującym obszarem dla inwestorów szukających dobrego zwrotu z inwestycji. Ceny są bardziej rozsądne w Encamp niż w stolicy.