Współrzędne w Google Maps: 42.565814, 1.597506
Kod pocztowy: AD100
Populacja: 3.180 (5% populacji Andory)

Canillo jest największą parafią w całej Andorze o powierzchni 121Km² , ale jednocześnie mniej zaludnioną. Canillo jest również najwyżej położoną parafią w Andorze na wysokości 1,530 m npm Parafia Canillo ma wiele malowniczych dolin i gór dochodzących do ponad 2500 m npm
Vall d’Incles ”, wchodzące w skład parafii Canillo, to obszar chroniony przyrodą z wyjątkową florą i fauną.
Mimo że Canillo ma niewielką populację, parafia liczy kilka małych wiosek: El Tarter, Ransol, Sant Pere, Bordes d´Envalira, El Vilar, Armiana, Els Plans, L’Aldosa de Canillo, Forn, Prats, Meritxell, Molleres and Soldeu.
Canillo, Soldeu i El Tarter to trzy punkty wyjścia z wyciągów narciarskich do obszaru narciarskiego Grandvalira , największego w Pirenejach z ponad 210 km tras narciarskich. Ze względu na liczbę udogodnień i usług Soldeu jest miejscem , w którym można spędzać czas po nartach. Canillo ma jedyny w Andorze stadion łyżwiarski „Palau de Gel” , który jest otwarty przez cały rok.

Canillo to jednak nie tylko miejsce do odwiedzenia w okresie zimowym. Liczba letnich zajęć cały czas rośnie. Tutaj znajduje się Bike Park , „ Mon Magic ” dla dzieci, tor kartingowy i najwyższe w Europie pole golfowe „ Golf Soldeu ” na wysokości 2250 m, do którego można dotrzeć wyciągiem narciarskim z Soldeu. „ Golf Soldeu ” to pole golfowe z 9 dołkami – par 33.  To tylko niektóre z zajęć na świeżym powietrzu.

Canillohas, Andora, hiszpański i francuski system szkolny, jak każda parafia w Andorze. Istnieją dobre połączenia komunikacyjne z centrum Andory, oddalonym o około 12 km.

Punkty zainteresowania:

– obszar narciarski Grandvalira
– Palau de Gel
– Golf Soldeu
– Karting
– Bike Park
–  Obszar chroniony Vall d’Incles
– Refugi Juclar
– Kościół parafialny Sant Cerni
– Sant Joan de Caselles
– Sanktuarium Meritxell

System podatkowy i imigracyjny w Andorze oferuje szereg korzyści dla firm z Andory, a także atrakcyjne konfiguracje dla osób zagranicznych, aby uczynić Andorę miejscem ich głównej siedziby .

Canillo jest typowym miejscem dla turystów narciarskich, a większość nieruchomości to domy wakacyjne w średnim przedziale cenowym.