Współrzędne: 42 ° 30’19 „Północ i 01 ° 30’54” Wschód /
Kod pocztowy: AD500

Andora , położona w dużej dolinie, gdzie płyną dwie główne rzeki Księstwa (Północna Valira i Wschodnia Valira) stolica tego małego, ale pięknego kraju. Położone jest na wysokości około 1,013 m npm, o łącznej powierzchni 12 km2 i populacji 22 615 mieszkańców.
W tej parafii znajduje się rząd Andory z kilkoma budynkami administracyjnymi; główny budynek sądownictwa zwany „ Batllia ”, siedziba Rady Generalnej i „ Comú d’Andorra la Vella ” (ratusz).
Znajdujemy również inne miejsca na poziomie zagranicznym, takie jak ambasada hiszpańska i ambasada francuska lub konsulaty; Chile, Niemcy, Belgia, Szwajcaria, Czechy, Filipiny, Estonia, Ukraina i Włochy.

Księstwo edukacji Andory dzieli się na trzy systemy edukacyjne; system edukacji w Andorze, w którym uczą się czterech języków (kataloński, kastylijski, angielski i francuski), francuski system edukacji, który mówi się głównie po francusku, ale obowiązkowe klasy kultury Andory (historia Andory i języka katalońskiego), a także hiszpański system, w którym mówi się głównie po kastylijsku, ale naucza się również obowiązkowych klas kultury andorskiej.

W Andorze możemy znaleźć szkoły trzech wyżej wymienionych, a także niektóre systemy edukacji zgromadzeń. Ma także ośrodek szkolenia zawodowego w pełni subsydiowany przez rząd.

Jedną z wielkich zalet Andory , oprócz tego, że jest bardzo centralna, jest różnorodność sklepów, centrów handlowych (Pireneje, Hiper Andora, Andora 2000 …) i restauracji. Można je znaleźć na ulicach, a także przy bardzo konkurencyjnych cenach, ponieważ podatek od towarów i usług (VAT) wynosi obecnie tylko 4,5% na produkty. Dalej znajdują się piękne parki, szlaki turystyczne i różnorodne atrakcje.

W zakresie transportu publicznego parafia ma łatwy dostęp do innych miejsc. Wszystkie autobusy odjeżdżają z Andory do wszystkich innych parafii co 15 minut . Ponadto, aby przejść do Sant Julia de Loria , tym  „Bus Express” – linia”  odjeżdża co 9 minut, aby przejść do La Seu d’Urgell (pierwszej miejscowości po drugiej stronie granicy z Hiszpanią) są autobusy co godzinę..

Punkty zainteresowania w Andorze:

– Kościół St Esteve
– Avinguda Meritxell
– Indoor Freestyle Center
– Parc Central
– Casa de la Vall
– Plaça del poble
– Kościół Santa Coloma
– Stare Miasto